fileshunt.eu

Zebcio 14.12.2020

Jedziemy dalej

Po przekroczeniu ostatniego maksimum wynoszącego około 10000 USD kupujący zaczęli bronić kursu bitcoinów. W wyniku tych działań w tym tygodniu odnotowaliśmy wzrost z około 10 300 USD do 10 878 USD. Na wykresie W1 pojawiła się świeca z długim białym korpusem, co powinno wesprzeć handel w przyszłym tygodniu. Innym pozytywnym czynnikiem jest utrzymanie sekwencji coraz wyższych szczytów (HH) i wyższych dołków (HL). W obliczu tak silnych sygnałów inwestorzy posiadający kontrakty terminowe na BTC powinni uważnie przestrzegać zasady pięciu minut. Jeśli byki nadal wygrywają, w przyszłym tygodniu możemy zauważyć wzrost z około 10 000 $ do 10 878 $.

Wreszcie przyszła kolej na rynkowe byki w obronie kursu bitcoin. W połowie kwietnia władze Unii Europejskiej zgodziły się na zniesienie zakazu dla Bitcoina. To samo stało się w Japonii kilka tygodni później. Tymczasem w USA kryzys finansowy już doprowadził do spadku wartości kryptowalut (które mają wsparcie w wysokości około 10 000 USD).

  • Byki rynkowe bronią kursu bitcoinów
  • Byki rynkowe bronią kursu bitcoinów

Jeśli chodzi o obronę kursu bitcoinów, rynki zwykle ratują byki. Jak widać, ostatni raz byki stanęły w obronie waluty w sierpniu 2013 roku. W tym przypadku sytuacja była dużo bardziej skomplikowana. Światowy kryzys gospodarczy stworzył ogromną niepewność. Niektóre kraje, takie jak Chiny, już uchwaliły przepisy, w których karano wiele przestępstw związanych z kryzysem finansowym. W październiku 2013 r. Władze niektórych krajów zaczęły reagować na obawy rynków o możliwe cięcia inwestycji w przemysł obronny. Obejmowały one nałożenie ceł na sprzęt obronny i zawieszenie bezpośrednich inwestycji zagranicznych w przedsiębiorstwach zbrojeniowych. W rezultacie wydatki obronne w 2013 r. Były wyższe niż w jakimkolwiek innym roku od 2009 r.

Wreszcie, w kwietniu 2014 r. Władze wielu krajów wprowadziły regulacje definiujące handel kryptowalutami jako regulowany przepisami o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Oznaczało to, że handel kryptowalutami podlegał skutecznym sankcjom karnym. Pierwsza taka ustawa została przyjęta w Szwecji w kwietniu 2013 r. W październiku 2013 r. Władze wielu krajów wprowadziły przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Obejmowały one wprowadzenie zakazu prania kryptowalut w Internecie oraz produkcję milionów dolarów fałszywych banknotów. W marcu 2014 r. Rząd Szwecji wydał ustawę nakładającą zobowiązania finansowe na firmy kryptowalutowe. Ustawa nie zawierała konkretnych sankcji za naruszenie prawa, ale zawierała konkretne wytyczne, których powinny przestrzegać organy ścigania.

Zjednoczone Królestwo wprowadziło własne przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w październiku 2014 r. Przepisy te znacznie utrudniają wykrywanie prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu. Przepisy zawierają zakaz ułatwiania prania pieniędzy lub do celów terrorystycznych. W marcu 2015 r. Rząd wycofał propozycję opodatkowania transakcji Bitcoin podatkiem VAT. Chociaż rząd nie wprowadził jeszcze jednej ustawy przeciwdziałającej praniu pieniędzy, ograniczył bezpieczeństwo finansowe milionów ludzi, wprowadzając podatki korzystne dla bogatych i ograniczając prawa do zmiany sytuacji finansowej

Tagi: waluty internetowe,