fileshunt.eu

Zebcio 01.02.2021

Płyta gipsowo-kartonowa - co to jest i gdzie ją zastosować

Polecane: Oficerki damskie

Płyty gipsowo-kartonowe to termin kojarzony zwykle tylko z malowaniem ścian. Oprócz tego możemy jednak znaleźć suszarkę lub wykończenie kominka i wykończenie tarasu, zarówno w domach jednorodzinnych, jak i budynkach wielorodzinnych.

Płyty gipsowo-kartonowe to membrana zapewniająca wykończenie glazury lub krokwi. Znajduje zastosowanie np. W klatkach schodowych lub w tzw. Piecach kominowych. Płyty gipsowo-kartonowe są również wykorzystywane do produkcji paneli podłogowych.

Należy jednak zauważyć, że płyta gipsowo-kartonowa jest w stanie znacznie więcej, niż sugeruje prosta nazwa "farba". Możemy również znaleźć rozwiązanie, które jest całkowicie niewentylowane.

Płyta gipsowo-kartonowa i jej właściwości

Konstrukcja płyty gipsowo-kartonowej składa się z dwóch elementów - przeszklenia i przepuszczalności. Przeszklenie ma za zadanie chronić przed wilgocią. Membrana przepuszczalna wykonana jest z pianki poliuretanowej. Ma określony przekrój i jest przepuszczalny pod określonym gradientem ciśnień. Charakterystyczną cechą płyt kartonowo-gipsowych jest przezroczystość glazury.

  • Płyty gipsowo-kartonowe i instalacja
  • Proces glazurowania składa się z trzech podstawowych etapów:

Glazura - pokrywa zewnętrzną powierzchnię szkliwa farbami, które zmieniają kolor w zależności od płyty, na której są umieszczone.

Płyty gipsowo-kartonowe - są to przezroczyste, ciągliwe, szklane płyty z włókna porcelanowego, które pozwalają glazurze przylegać do powierzchni.

Umiejscowienie płytek - pozwala na przyleganie szkliwa do powierzchni, dzięki czemu okno lub drzwi można umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu.

Płyty gipsowo-kartonowe - najbardziej uniwersalne. W tym przypadku możemy znaleźć panele podłogowe i panele podłogowe.

Ten artykuł powstał we współpracy z pomocą sklepu florystycznego, który zapewnił dogodną lokalizację płyt szklanych.

Polecane: okna gdańsk

Tagi: kartonowa, płyty, płyta, wykończenie, gipsowogipsowo-włóknowych, gipsowo kartonowe płyty, gipsowo-włóknowe, gipsowo-kartonowych płyt akustycznych, gipsowo wapienne,